Toimitus

Uusimaan toimitus 0400 133 905

Päätoimittaja

Anne Lahnajärvi
040 591 9454

Uutispäällikkö

Marko Enberg
040 523 0473

Toimituksen sihteeri
Anu Miettinen
0400 133 883

Toimitussihteerit

Ulla Mether
0400 133 887

Uutistoimitus

Samu Karvala
050 330 7166

Mia Grönstrand
040 656 5038

Tanja Kuisma
0400 900 290

Sanna Puisto
040 630 6728

Eija Quinlan
040 635 9709

Inka Töyrylä
0400 133 893

Erikoistoimittaja

Jyrki Hämäläinen
040 551 4058

Urheilutoimittajat

Timo Pasanen
0400 133 892

Dick Bärlund
0401530992

Toni Degerlund
0408424395

Valokuvaaja

Juha Perämäki
040 502 8437

Runeberg-raadin sihteeri
Mia Grönstrand
040 656 5038

Uutissuomalainen

Uutissuomalainen on Aamupostin, Etelä-Suomen Sanomien, Karjalaisen, Keski-Uusimaan, Keskisuomalaisen, Länsi-Uusimaan, Savon Sanomien ja Uusimaan yhteinen uutistoimitus.

Sähköposti: toimitus(a)uutissuomalainen.fi

Uutispäällikkö Matti Pietiläinen 050 303 4728, matti.pietilainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Minna Harmaala 0400 134 092, minna.harmaala(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Ari Helminen 044 736 0700, ari.helminen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Tarja Koljonen 044 736 0432, tarja.koljonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Outi Laatikainen 050 376 1223, outi.laatikainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Antti Launonen 050 314 6889, antti.launonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Iida Tiihonen 044 406 2393, iida.tiihonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Sari Vanninen 046 923 8068, sari.vanninen(a)uutissuomalainen.fi